POP-UP cadeauwinkel

Kunstuitleen Emmeloord

Van 5 november tot en met 18 december 2026 kun je de POP-UP cadeauwinkel bezoeken.

Ontdek het werk van verschillende kunstenaars en creatieve makers en vind iets bijzonders voor een ander of voor jezelf. Achter het werk  van de kunstenaars schuilen persoonlijke verhalen, verrassende technieken en volop creativiteit. 

Meer informatie
Datum
do 05 nov
Tijd
13:30
Locatie
KUNSTUITLEEN EMMELOORD
even voorstellen...

Deelnemers

Hermien Matijsen
Hermien ontdekte het schilderen op latere leeftijd en ontwikkelde als autodidact een volstrekt eigen taal. Haar werk zweeft tussen de vrolijke, felle kleuren van Hundertwasser en de meditatieve rust van Aboriginal Art. Beïnvloed door muziek en emotie, creëert zij kunst die niet alleen op doek, maar ook op stenen en vazen tot leven komt.

Instagram: @hermienmatijsen

LiselotjeDesign
Mijn naam is Adrienne Dingemanse. Naast mijn werk in het onderwijs ben ik als hobbyist, onder de naam Lieselotje Design, actief als glaskunstenaar. In mijn kleine thuisatelier werk ik met een glasbrander volgens de lampworktechniek. Met name Italiaans Murano-glas vormt de basis voor mijn kleurrijke en unieke creaties.

Ik maak onder andere sieraden zoals kettingen, armbanden en oorbellen, maar ook allerlei kleine glazen gebruiks- en cadeauartikelen. Denk aan boekenleggers, wijnglashangers, thee- en dessertlepeltjes, gebaksvorkjes en roerstaafjes.

Ieder item wordt met de hand gemaakt en is daardoor uniek. Hieronder geef ik graag een kleine impressie van mijn werk.

Instagram: @lieselotjedesign

Jolanda van Tuinen 
Vreemde vogeltjes, recycle objecten, grafiek, illustratie, decoratie, workshops en heel veel meer dat ik maak. Uit allerlei materiaal ontstaan er grote en kleine objecten; vogeltjes en vissen van veren, fantasie dieren van krabbenschaartjes, ijzerdraad en roestige spijkers. Mannetjes van bougies, print plaatsjes en hout. 

Daarnaast maak ik grafiek: Linoleum, ets, tetradruk, zeefdruk, lithografie en ik werk graag met oude houten drukletters en stempels. Inspiratie haal ik uit de natuur, tijdens wandelingen, zeiltochten of gewoon op de fiets onderweg naar mijn atelier of werk. 

 Instagram: @jolandavantuinen

Miranda Bosman
Miranda Bosman is een Nederlands beeldend kunstenaar gevestigd in de gemeente Meppel. Zij werkt vanuit haar atelier in huis en vanuit het Waterloopbos bij Marknesse.

Miranda’s  werk is opgebouwd vanuit verschillende materialen. Door deze materialen met elkaar te verbinden ontstaan er collageachtige beelden. Typerend aan haar werk zijn de imperfecties en vervormde verhoudingen, waardoor er beelden ontstaan die tegelijk uit balans en  in balans zijn, een mix van imperfectie en kwetsbaarheid, maar ook kracht. 

Website:  https://mirandabosman.nl/

Etty van Urk-van Dijk
Ik experimenteer al sinds kinds af aan met klei en heb altijd een liefde gehad voor het maken van dingen met mijn handen. Na jarenlang met fondant te hebben gewerkt in de taartenwereld, waar ik bruidstaarten maakte en workshops gaf, kreeg ik helaas te maken met een zware burn-out en moest ik een stapje terug doen.

Bijzonder is dat ik mijn weg terug naar werken met klei heb gevonden en dit hielp mij in het proces om uit de burn-out te komen. Met mijn handen iets vormgeven, ontdekken hoe glazuren werken en vervolgens vol spanning zien hoe ieder stuk tot leven komt in de oven (inclusief de nodige mislukkingen!), herinnerde me eraan waarom ik het maken met mijn handen zo ontzettend leuk vind.

Nu breng ik mijn dagen door met het ontdekken van nieuwe ideeën, maak ik dingen die ik leuk vind en leer ik met ieder stuk dat ik maak weer iets nieuws!

Fronneke Duurzaam (Fron Sierdsma)
Bij Fronneke Duurzaam geloven we dat iedereen een plek verdient in de samenleving én dat afgedankte materialen hergebruikt kunnen worden. In onze kleinschalige ateliers in Heerenveen en De Knipe combineren we sociaal vakmanschap met circulair denken. Gebruikte materialen die vernietigd zouden worden krijgen bij ons een tweede leven en vrouwen met een afstand tot de arbeidsmarkt, waaronder statushouders, een nieuwe kans. Kans om te leren, te groeien en mee te doen in de Nederlandse samenleving. Met een laagdrempelige aanpak, aandacht en persoonlijke begeleiding creëren we ruimte voor ontwikkeling. 

We maken lokale, unieke producten waar maatwerk en persoonlijke begeleiding centraal staan. 

Website:  www.fronneke.nl

Henrie de Jong, fotografie & poëzie
Na zijn laatste expositie met grote ingelijste abstracte natuurfotografie en poëzie op etspapier biedt de in Emmeloord woonachtige fotograaf Henrie de Jong nu een selectie van zijn werk in klein formaat aan. De druktechniek is ditmaal gerecycled katoen uit India. Voor de  feestmaanden zijn een aantal van zijn foto’s gemaakt in onder meer het Waterloopbos en natuurgebied Weerribben-de Wieden  en zijn verkrijgbaar in de POP-UP cadeauwinkel. Een uniek (gelimiteerde oplage) en waardevol cadeau aan jezelf of voor iemand anders. 

Website: www.henrie28photography.com
Instagram: @henrie28

Sarah Smit ‘It’s a Yolt’
Sarah Smit (38) borduurt hedendaagse teksten op papier. Inspiratie haalt zij uit het dagelijks leven. Per ongeluk aangepaste gezegden, eindeloze gesprekken vol herhalingen, bescheiden overpeinzingen... Enthousiast en grappig doch met diepere betekenis, en liefst in uitgesproken kleuren.

Al lange tijd hielden deze observaties Sarah bezig. De push om er wat mee te doen, kwam nadat zij eind 2019 een dubbele longtransplantatie had overleefd. Ze creëert dan ook onder de naam IT'S A YOLT (you only live twice)."

Instagram: @its_a_yolt