QUEER!

113 zelfmoordpreventie, GGD, onderwijsinstellingen en regionale COC’s

6 OKT t/m 30 OKT 2026 | Gemeentehuis Noordoostpolder

QUEER! laat de prachtige portretten en indringende interviews zien van onder andere Hung, Charlie, Arian en Burchak. Want hoe is het om in de huidige maatschappij uit de kast te komen? Hoe is het om erachter te komen dat je lesbisch, homo, biseksueel, trans, intersekse of queer bent? Wat maakte je mee en dacht je wel eens: ‘ik zie het niet meer zitten?’

Nederland mag dan misschien wel een van de meest LHBTIQA+ tolerante landen zijn, de kans op mentale struggles – zoals eenzaamheid en depressie – is een stuk groter als je queer bent.

De expositie is een samenwerking tussen 113 zelfmoordpreventie, GGD's, onderwijsinstellingen & de regionale COC's. Bij de expositie hoort een boekje met alle portretten en verhalen. Daarin lees je de persoonlijke verhalen van onder meer Bernard, Dilara, Lesley, Charlie en Burchak. We vroegen hen hoe zij omgaan met de eenzame en depressieve momenten in hun leven en ook wat hun boodschap of tip is voor jou.

Foto's zijn gemaakt door Marjolein Annegarn, design door Carsten Klein, interviews Chloë Arkenhout. Projectteam 2019 vanuit 113 Zelfmoordpreventie.

Meer informatie
Datum
di 06 okt
Tijd
09:00 - 12:00
Locatie
GEMEENTEHUIS NOORDOOSTPOLDER